obrazek mojego autorstwa, moje ziomki

Jest niedziela, siedzę sobie i słucham jak dzieciaki za płotem wariują, te dom dalej, jeszcze bardziej, mam wrażenie, że piszczą i śmieją się tuż za moją głową. Te same dzieciaki dostają edukację seksualną w szkole, na której pokazywany jest model rodziny składający się z faceta i babki, albo dwóch mężczyzn, albo dwóch kobiet. Kogoś to dziwi? Nie! Dzieciak nie zadaje zbędnych pytań, pokazują mu, że jest taka opcja i TO NIC NADZWYCZAJNEGO. Dzieci mają to do siebie, że są z natury dobre i do póki nikt nie zaszczepi w nich agresji i nietolerancji do czegoś, do kogoś to nic takiego nie będzie miało miejsca, dzieciaki biorą jak jest i tyle. Jak myślicie, czy któreś z tych dzieci jest w związku z tym uzależnione od seksu, prostytucji, masturbacji albo co gorsza, googla własnie jak zostać gejem czy lesbijką? No nie! Czy myślicie, że moi sąsiedzi, którzy mają najładniejszą bazylię w oknie na ulicy są zboczeńcami, perwersami i jeszcze kto wie kim? No nie!!! Żyją sobie normalnie, chodzą sobie za ręce, robią grilla w weekend, zamawiają zakupy z tesco, sprzątają, kłócą się, śpiewają, uśmiechają się, są pomocni (chociaż przepisu na tak dobrze wyglądającą bazylię nie chcą zdradzić). Oni są tacy sami jak ja czy ty, jak ja i Mat jak inne pary, jedyne co ich może jakoś odróżnić to to, że są facetami, są gejami. ALE PRZEDE WSZYSTKIM SĄ LUDŹMI! Nikt nie widzi w nich diabła, zboczeńca czy pedofila. Mają pracę, mają swoich znajomych, mają życie . Nie muszą nigdzie wypierdalać, nie muszą się bać czy nie dostaną butelką w łeb, czy nie zostaną opluci czy zniesławieni. Żyją i mogą żyć, bo nic złego nie robią, oni tylko kochają! Anglia, 21 lipca 2019.

Polska… Dziś rano wstrząsnęła mną wiadomość co wydarzyło się w Białymstoku. Nie wiesz? To Ci zaraz wszystko opiszę. Nie, nie było mnie tam, ale po tym jak usłyszałam, weszłam na internety i naprawdę nie mogłam uwierzyć! Było mi tak strasznie przykro, tak źle, że w ludziach jest tyle nienawiści, tyle agresji. Wczoraj odbył się Pierwszy Marsz Równości w Białymstoku, myślicie, że było fajnie i sympatycznie? No nie! Niezależnie od płci, niezależnie od wieku, rzucano w uczestników petardami, jajkami, kamieniami czy szklanymi butelkami. Wyzwiska leciały non stop. Bito ludzi. Widziałam nagranie jak dziesięciu karków wpadło w dziki szał pogoni za chłopakiem, który uciekał zaszczuty niczym zwierzyna. W tle było słychać głosy, Boże dopadną go… Dopadną go, na ulicy i wpierdolą za to, że w XXI wieku wyszedł zawalczyć o swoje lepsze jutro, wyszedł pokazać akceptację i wsparcie dla społeczności LGBT+, bo wyszedł a nie siedział w ukryciu. Dziewczyna dostała wpierdol bo miała torebkę w tęczę. Pytacie się gdzie policja? Policja była i z tego co widziałam, robiła co mogła. Myślę, że nikt nie był przygotowany na atak kiboli na bezbronnych ludzi. Nikomu się to nie mieściło w głowie. Uczestnicy starali się dobrze bawić, grać, śpiewać i nie reagować na zaczepki pomimo wielkiego strachu jaki im towarzyszył.

Kościół? Jestem osobą wierzącą, jestem katoliczką i stoję murem za ziomkami LGBT+ (lesbijkami, gejami, osobami biseksualnymi, czy osobami transpłciowymi) . Nie widzę w ludziach krzyczących „Ojcze nasz…” a chwilę później „Wypierdalać kurwy…” tego w co wierzę i tego w czym mnie wychowano. Czyli w miłości i szacunku do bliźniego swego. I wiecie co? Wiem, że nie jestem w tym sama ! Moi drodzy, bycie LGBT+ to nie jest choroba, to nie jest zboczenie, to nie jest opętanie! Każdy się rodzi, każdy z czasem poznaje siebie, to kim jest i to co lubi. Nie zamykajmy ludzi w rubryczkach, nie mówmy im jak mają żyć. Nie wyrzucajmy ich ani nie separujmy. Oni są kurwa u siebie! I jeśli komuś coś nie pasuje, to nara… odwróć wzrok, odejdź. Idź i żyj jak chcesz i nie mów innym co mają robić, bo oni Ci krzywdy nie robią. Oni chcą tylko a k c e p t a c j i<3

Sam Papież Franciszek wyraził mocny sprzeciw dla homofobii, podkreślając żeby kochać bliźniego jak nauczał Jezus. Więc skąd ta „religijna” nienawiść ? Uważam, że to siedzi w ludziach. Zło jest w człowieku i szuka tylko wymówki, akceptacji u innych. Nie ma znaczenia czy ktoś jest religijny czy nie, jak chce komuś przypierdolić czy kogoś zwyzywać to znajdzie ku temu powód i to nie jeden. Myślicie, że amia moherowych beretów stoi za całym złem? No nie! Znam wiele osób w podeszłym wieku, które są tak otwarte na świat i ludzi, że nie jeden mógłby brać z nich przykład. Jest też armia MB… która swoimi homofobicznymi zachowaniami mogłaby wykarmić całe piekło.

Przypomniała mi się historia, kiedy to moja Ś.P babcia Stasia siedziała przy stole i zaczęła mnie wypytywać o życie towarzyskie mojej siostry. Zaznaczę tylko, że babcia odmawiała codziennie zdrowaśki, słuchała radia M i była mocno wierzącą osobą. Więc kiedy powiedziałam babci, że obecnie moja siska nie spotyka się z nikim, babcia zebrała się w sobie i wypaliła : A może ona jest LEZBIANKĄ? Wywaliłam szczękę najniżej jak się da – bo skąd u 90 letniej kobiety taka wiedza, a później zaczęłam się śmiać. Babcia też się śmiała, bo myślała, że pomyliła nazwy. Więc poprawiła: No wiesz, że może ona ma dziewczynkę? Wytłumaczyłam babci, że obecnie J. nie jest w związku, ale akurat lezbianką też nie jest. Pamiętam do dziś jak sprawę podsumowała babcia: to nie ważne z kim będzie, ważne żeby była SZCZĘŚLIWA i żeby była MIŁOŚĆ.

Ostatnio słuchałam wywiadu Rafała Gębury „7 metrów pod ziemią” z panią Aliną Dąbrowską – jednym z ostatnich żyjących światków historii obozu koncentracyjnego. Pani Alina opowiadała o tym jakie piekło zgotowali ludzie ludziom, przez podziały, różnice i nienawiść oraz o tym ,co zmieniła w niej wojna. W końcówce rozmowy podkreśliła, że stała się liberalna, ceni życie i ludzi. I tutaj przed oczami wlatują mi urywki nagrań z mężczyznami z koszulkami, PAMIĘTAMY, BÓG HONOR OJCZYZNA i wiecie co czuję, wstyd! Czuję wstyd, że te osoby prześladują innych. Pamiętasz? Co kurwa pamiętasz! Jak ktoś inny walczył o to, żebyś Ty mógł teraz swobodnie chodzić po ulicy i nękać innych? Bo co? Bo strzelają do Ciebie? Bo zabijają CI dzieci? Jesteś honorowy? Dla Ciebie to słowo jest równoznaczne z krzykami „wyrucham cie tą tęczą, wsadze ci ją w dupe, wypierdalać stąd”? WSTYD! WSTYD! WSTYD!

Zapomniałam jeszcze o tej masywnej jak pomniki Stalina hipokryzji. Model rodziny? Osoby na paradzie miały wielkie banery, że to nie jest normalny model rodziny. Tylko baba i chop! No to mamy, idealny model rodziny… rodzinka zabrała dzieciaka na paradę, dzieciak dostał gazem w oczy, jest afera bo dziecko boli, dziecko płacze, dziecko się drze. Bo dziecko jest dzieckiem i nie chciało tam być. Dziecko szlochając i nic nie widząc mówi: ja wiedziałam, że tak będzie. Mało? Widziałam, że hitem była tarcza bąbelkowa. Zastanawiasz się jaka? To jak wsadzisz sobie roczne dziecko do wózka i wystawiasz je przed siebie, żeby policja do Ciebie nie strzelała gazem , a Ty w spokoju możesz emancypować swoją nienawiść. Chcesz więcej? Bardzo proszę. Masywny koksu, budzący strach na dzielni i nie tylko, w obecności już nieco starszego bąbelka drze się, do stojących uczestników parady (uwaga dużo przekleństw, prawie same): Jak wy kurwa wyglądacie? K… k… jak wam nie wstyd? k… k… dzieci k… k… dzieci na was patrzo k… k… Skończyłam, bo mi szkoda tych dzieci.

Ostatnie! Dlaczego o tym piszę? Bo już nie mogę. No nie mogę! Nie akceptuję, gdy ktoś mówi… wszyscy teraz tylko tęcze i tęcze, bo moda jest. Moda jest to wszyscy nagle wspierają gejów. Nosz k…. (Nie będę przeklinać bo tym postem wyczerpałam limit chyba na cały rok). Moda? Moda to może być na panterkę, moda to może być na dzwony czy rurki, ale nie na stawanie w czyjejś obronie, nie w obronie praw innych ludzi! heloł?! Kto ma to zrobić? NO my ! Ja, TY, oni MY! Musimy potępiać zachowania jakie miały i mają miejsce, potępiać dyskryminację, a przede wszystkim rakotwórczą homofobię. Bądźmy z ludźmi, którzy jak moi sąsiedzi chcą żyć normalnie, mieć bazylie i chodzić za rękę na spacery. Przypomniało mi się jeszcze jedno, że oni się OBNOSZĄ. Serio? Może to ty jesteś wyczulony za bardzo, albo jednak masz jakiś problemos z akceptejszyn? Chodzenie za rękę to bardzo popularny i wszechobecny przejaw uczuć i troski do drugiej osoby. Po co te parady, muszą z tymi flagami wszędzie ? Muszą i oby robili to dalej. Wiecie kiedyś kobiety też nie miały swoich praw, też musiały o nie walczyć, robić parady i inne zabiegi dzięki którym społeczeństwo w końcu stwierdziło: w sumie to można je wypuścić z kuchni, nie są takie głupie. Kobiety też były szykanowane, uważano, że się obnoszą i robią jakieś fanaberie. Dziś nie do pomyślenia, co nie?

Dlatego od dziś, jeśli miałeś jakieś a l e do LGBT+, zastanów się dwa razy czy masz do tego tak naprawdę powód? Chcesz pomóc? Uświadamiaj ludzi przy rozmowach, pokazuj swój pozytywny stosunek. I reaguj gdy jesteś światkiem homofobii, nawet w żartach. Bo to nie jest temat to śmieszków heheszków. Tu chodzi o czyjeś dziś i jutro. Jeśli masz możliwość to idź na marsz, a na co dzień AKCEPTUJ, WSPIERAJ, KOCHAJ i bądź TOLERANCYJNY.

Pamiętaj! żyj i daj żyć innym .